Adidas, rapçi Kanye West ile ortaklığını bitirdi

Merkezi Almanya’da bulunan spor ürünleri markası Adidas, dünya çapında tanınmış rapçi, yapımcı ve moda tasarımcısı Kanye Omari West’in “antisemitik” sözlerinin ardından West ile ortaklığını bitirdiğini duyurdu.

Adidas, rapçi Kanye West ile ortaklığını bitirdi

Merkezi Almanya’da bulunan spor ürünleri markası Adidas, dünya çapında tanınmış rapçi, yapımcı ve moda tasarımcısı Kanye Omari West‘in “antisemitik” sözlerinin ardından West ile ortaklığını bitirdiğini duyurdu.

Adidas’tan yapılan açıklamada, şirketin “antisemitizm ve her türlü nefret söylemine” müsamaha gösteremeyeceği belirtildi.

Ye’nin (Kanye Omari West’in adı) son değerlendirmelerinin kabul edilemeyeceği, bunların Adidas’ın “çeşitlilik ve kapsayıcılık” değerlerini ihlal ettiği vurgulanan açıklamada, “Kapsamlı bir değerlemenin ardından şirket, Ye ile ortaklığını derhal sona erdirme, Yeezy markalı ürünlerin üretimini durdurma, Ye ve şirketlerine yapılan tüm ödemeleri durdurma kararı aldı.” denildi.

Adidas bünyesinde gelişim gösteren Yeezy koleksiyonu, Adidas’ın toplam satışlarının yüzde 8’ini oluşturuyor. Söz konu kararın, Adidas’ın bu yılki karını 250 milyon avro olumsuz etkileyeceği belirtildi.

West, Paris Moda Haftası’na “Beyazların Hayatı Önemlidir” yazan bir kıyafet ile katılmıştı.

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X