Aman dikkat! Donacağız: Yarın, son ayların en soğuk günü olacak

Hava sıcaklığının 10 derece birden düşmesi beklenen 22 Eylül Perşembe gününde, geride bıraktığımız son ayların en büyük soğuğu yaşanacak. Uzmanlar, beklenen soğuk havaya karşı vatandaşları tedbirli olmaya davet ediyor.

Aman dikkat! Donacağız: Yarın, son ayların en soğuk günü olacak

22 Eylül Perşembe günü, son ayların en büyük soğuk hava dalgası bekleniyor. İstanbul’da ve Marmara’da sabah 07:00’dan itibaren hissedilen sıcaklık 12-13°C dereceye kadar düşecek. Yani bu durumda hava sıcaklığı, yaklaşık 10 derece birden düşüş göstermiş olacak.

Habertürk Meteoroloji Mühendisi Hüseyin Öztel’in özel haberine göre, hava değişimi Karadeniz ve Marmara’da bir miktar yağmur getirecek. Özellikle İstanbul’da perşembe günü, yağmurlu ve soğuk geçecek. Havaya hakim olan serinlik, adeta “kışın provası” olacak.

Ancak bu soğuk hava fazla uzun sürmeyecek. Cuma günü de benzer şekilde yağmurlu ve rüzgarlı geçtikten sonra, hafta sonu güneş ve sıcak yeniden kendini gösterecek. Hava, mevsim normallerine yükselecek.

Gelecek haftanın ise ortalamaların da üzerinde sıcak geçmesi bekleniyor. İstanbul ve Ankara yeniden 25 derecelere tırmanacak, İzmir ve güney merkezlerde de yaz tadında bir Eylül sonu olacak.

Doğu Karadeniz’de ise kuvvetli sağanak yağış bekleniyor. Perşembe-Cumartesi arasında beklenen yağış miktarları Ordu ile Artvin arasında yeni sellere neden olabileceği öngörülüyor. Heyelan ve toprak kayması riskinde artış gözleniyor. Bölge, 3 gün boyunca yağmur alacak. Doğu Karadeniz’de yağmurlara rağmen hava Marmara’dan 4-5 derece daha sıcak olacak. Marmara’yı karayel ve yıldız üşütecek.

İç Anadolu genelinde ise Cuma sabahı son ayların en soğuğu olabilir, Cuma ve Cumartesi sabahları daha da soğuk geçebilir.

 

 

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X