Bakan Nebati: Ekonomimiz dengeli bir şekilde büyümeye devam ediyor

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati ekonomideki son gelişmelere yönelik açıklama yaptı. Bakan Nebati, “Bugün, dünya genelinde yaşanan tüm küresel ekonomik sorunlar ve hızlı fiyat artışlarına rağmen ülke ekonomimiz sağlıklı, dengeli ve sürdürülebilir bir şekilde büyümeye, her ay yeni ihracat rekorları kırmaya ve istihdamımızda somut artışlar kaydetmeye devam ediyor” dedi.

Bakan Nebati: Ekonomimiz dengeli bir şekilde büyümeye devam ediyor

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati ekonominin fiyat artışları ve küresel sorunlara rağmen sağlıklı ve dengeli bir şekilde büyüdüğünün altını çizdi. Bakan Nebati, büyümenin tüm vatandaşlara yansımasına önem verdiklerini vurguladı

Bakan Nebati, Twitter hesabından yaptığı açıklamada şunları söyledi:

Bugün, dünya genelinde yaşanan tüm küresel ekonomik sorunlar ve hızlı fiyat artışlarına rağmen ülke ekonomimiz sağlıklı, dengeli ve sürdürülebilir bir şekilde büyümeye, her ay yeni ihracat rekorları kırmaya ve istihdamımızda somut artışlar kaydetmeye devam ediyor.

Türkiye Ekonomi Modelimizi kararlılıkla uygulayarak daha güçlü bir üretim ekonomisi olma yolunda ilerlememizi sürdürüyor, büyümenin tabana ve tüm vatandaşlarımıza yayılmasına önem veriyoruz.

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X