Bakan Nebati, Riyad’daki konferansta Türkiye’yi hedef alan Yunan Bakana tepki gösterdi

Suudi Arabistan devam eden 6’ıncı Gelecek Yatırım Girişimi Konferansı’nın bugünkü oturumunda gündemden uzaklaşarak ikili meseleler üzerine açıklamalarında Türkiye’yi ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı hedef alan Yunan Bakana, Bakan Nebati, tepki gösterdi.

Bakan Nebati, Riyad’daki konferansta Türkiye’yi hedef alan Yunan Bakana tepki gösterdi

6’ıncı Gelecek Yatırım Girişimi Konferansı’nın bugünkü oturumunda Türkiye’yi ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı hedef alan açıklamalar yapan Yunan Bakana, Bakan Nebati, tepki gösterdi.

Suudi Arabistan devam eden 6’ıncı Gelecek Yatırım Girişimi Konferansı’nın bugünkü oturumunda konudan uzaklaşarak ikili meseleler üzerinden Türkiye’yi ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı hedef alan açıklamalar yapan Yunan Bakan’a Hazine Maliye Bakanı Nureddin Nebati, tepki gösterdi.

Suudi Arabistan’ın başkenti Riyad’da gerçekleştirilen 6’ıncı Gelecek Yatırım Girişimi Konferansı’na 6 binden fazla uluslararası delege  katıldı. Dün akşam ‘İnsanlığa Yatırım’ temasıyla düzenlenen konferansta söz alan Yunanistan Kalkınma ve Yatırım Bakanı Adonis Georgiadis, konunun dışına çıkarak Türkiye ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı hedef alan açıklamalar yaptı. Katılımcıların yatırım ve iş birliği alanlarında görüş belirttiği sırada söz alan Yunan Bakan Georgiadis, konunun dışına çıkarak Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Yunanistan’ın egemenliğini sorgulamakta ısrar ettiği takdirde Yunanistan’ın kendini savunacağını ifade etti.

Bugünkü oturumda söz alan Hazine Maliye Bakanı Nureddin Nebati, Yunan Bakanın zirvedeki atmosfere zıt bir şekilde ikili meseleler üzerinden Türkiye’yi ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı hedef aldığını belirterek tepki gösterdi. İkili meselelerin bu platforma getirilmesinin öncelikle ev sahibine, sonra da konferansa katılan tüm katılımcılara saygısızlık olduğunu belirten Bakan Nebati, Yunanistan’ın bu komplekslerinden kendini kurtarması gerektiğini söyledi.

 

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X