Bakan Yanık’tan Pınar Gültekin açıklaması: Faili cesaretlendiren bir eylemdir

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, Pınar Gültekin cinayeti davasıyla ilgili yaptığı açıklamada, “Bu davada haksız tahrik yanlış bir değerlendirmedir. Bir hukukçu olarak söylüyorum faili cesaretlendiren bir eylemdir” dedi.

Bakan Yanık’tan Pınar Gültekin açıklaması: Faili cesaretlendiren bir eylemdir

Muğla’da Üniversite öğrencisi Pınar Gültekin‘i (27) boğduktan sonra varile koyup yakan Cemal Metin Avcı‘nın (32), ‘canavarca hisle, eziyet çektirerek ve tasarlayarak öldürme’ suçundan yargılandığı davada karar çıktı. Mahkeme heyeti, 23 aydır tutuklu Avcı’ya önce ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası verdi. Mahkeme haksız tahrik indirimi ile cezayı 23 yıla indirdi. Duruşmada tutuksuz sanıklar kardeş Mertcan Avcı, anne Ayten Avcı, baba Selim Avcı, boşandığı eşi Eda Karagün ve ortağı Şükrü Gökhan Orhan’ın ise beraatine karar verildi.

Kararla ilgili Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık’tan yeni bir açıklama geldi. Bakan Yanık, şunları ifade etti: 

“Pınar Gültekin davasıyla ilgili, dün itibariyle istinafa dilekçemizi verdik. Sonuna kadar süreci takip edeceğiz. Haksız tahrik uygulanmaması gerektiğini başından beri söylüyoruz. Bu davada haksız tahrik yanlış bir değerlendirmedir. Bir hukukçu olarak söylüyorum faili cesaretlendiren bir eylemdir.”

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X