Bekçilik sınav sonuçları açıklandı!

Bekçilik sınav sonuçları için geri sayım sona erdi. Emniyet Genel Müdürlüğü ve Polis Akademisi tarafından uygulanan bekçilik yazılı sınavının geride kalmasıyla “Bekçilik sınav sonuçları açıklandı mı?” sorusu araştırılıyordu. MEB tarafından yapılan duyuru ile bekçilik sınav sonuçları açıklandı.

Bekçilik sınav sonuçları açıklandı!

Bekçilik sınav sonuçları için araştırmalar hız kazanmış durumda.17 Temmuz tarihinde düzenlenen Çarşı ve Mahalle Bekçiliği sınavının ardından gözler sonuç tarihine çevrilmişti. Heyecanla beklenen bekçilik yazılı sınav sonuçları Milli Eğitim Bakanlığı resmi sitesinde yer alan bilgiye göre açıklandı. İşte bekçilik sınavı sonuç sorgulama ekranı…

BEKÇİLİK SINAV SONUÇLARI

Sınav sonuçları 05 Ağustos 2022 tarihinde açıklandı. Sınav sonuçlarına yapılacak itirazlar 09 Ağustos 2022 tarihi saat 17.00’a kadar aynı usullerle yapılacaktır.

Sınav sonuç bilgileri aşağıdaki link üzerinden sorgulanabilecek.

BEKÇİLİK SINAV SONUÇLARI SORGULAMA

SINAVIN DEĞERLENDİRİLMESİ

Değerlendirme 100 puan üzerinden yapılacak olup yanlış cevap sayısının dörtte biri doğru cevap sayısından çıkarılmasıyla hesaplanan puanlar dikkate alınarak 50 (elli) ve üzerinde puan alanlar başarılı sayılacaktır.

Başarı puanı hesaplaması sonucu eksi puan alan adayların puanları 0’a (sıfır) tamamlanacaktır.

Cevap anahtarında hata olması ve bu hususun Merkez Sınav Kurulu kararı ile belirlenmesi sonucunda, soru/sorular iptal edilmeyecek, hatalı olan soru/soruların doğru seçenekleri dikkate alınmak suretiyle değerlendirmeye bu soru/sorular dâhil edilecektir.

Değerlendirme sırasında Merkez Sınav Kurulu kararı veya yargı mercileri tarafından iptaline karar verilen soru/sorular değerlendirme dışı bırakılarak geçerli soru/soruların puan değerinin yeniden hesaplanması suretiyle puanlama yapılır.

 

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X