Beşar Esad’ın kuzeni 300 bin dolarlık arabada

Beşar Esad’ın kuzeni ABD’de 300 bin dolarlık arabanın içinde görüntülendi

Beşar Esad’ın kuzeni 300 bin dolarlık arabada

Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad‘ın kuzeni Ali Makhlouf, fiyatı 300 bin doları aşan Ferrari Spider‘ın direksiyonunda görüntülendi.

ABD’nin Los Angeles şehrinde Beverly Hills’de görüntülenen Makhlouf, Instagram, TikTok ve YouTube hesaplarında lüks otomobil sahiplerine “ne iş yapıyorsun?” sorusu yöneltilen bir kanal tarafından videoya alındı. Makhlouf, yöneltilen soruya stajyer olduğu cevabını verdi.

Babası yaptırım listesinde
Makhlouf ve Tel Aviv’li bir modele çok benzeyen bir kadın, bu ayın başlarında Youtube’de yayınlanan bir videoda spor arabada otururken görüntülendi. Makhlouf’un babası Rami ise Esad rejimini finanse ettiği gerekçesiyle birçok ABD yaptırım listesinde bulunuyor.

“Kiraldım”
Instagram’da 200 binden fazla takipçisi olan Makhlouf, kendisine işinin ne olduğu sorulduktan sonra “stajyer” olduğunu iddia etti ve spor arabanın kiralandığını söyledi.

2008’de ABD Hazine Bakanlığı’nın aldığı kararla, Rami Makhlouf’un tüm Amerikan varlıkları dondurulmuştu. ABD merkezli şirketlerin onunla veya Suriye ulusal telefon operatörü de dahil olmak üzere şirket ağıyla iş yapması yasa dışı hale getirilmişti.

Rami Makhlouf’un paravan şirketler ağı, Esad rejimine, savaşta ihtiyaç duyduğu serrmayeyi sağlamıştı.

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X