Bursa Karacabey Belediyesi sıfır atıkta kararlı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan tarafından başlatılan ve ülke genelinde büyük yankı uyandıran sıfır atık projesi, Karacabey’de de tüm hızıyla sürüyor.

Bursa Karacabey Belediyesi sıfır atıkta kararlı

Karacabey Belediyesi, bir yandan ilçe sokaklarında ve ilgili kurumlarda geri dönüşüm noktaları oluşturarak bu tarz atıkların toplanmasını sağlarken, bir yandan da okullarda yüzlerce öğrenciye geri dönüşümün önemini anlatan eğitimler verdi.

Karacabey Belediyesi tarafından, ilçe genelinde kurulması gereken sıfır atık yönetim sistemi kapsamında toplam 370 adet geri dönüşüm konteynırı, ilk etapta 52 farklı noktaya konumlandırıldı.

İlk günden beri tam destek

Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan yaptığı açıklamada, “Sayın Emine Erdoğan Hanımefendinin başlattığı sıfır atık kampanyasına, ilk günden beri desteğimizi sürdürüyoruz. Bu kapsamda hem saha çalışmalarımız ile hem de okullarda verdiğimiz eğitimlerle sıfır atık projesini önemsiyor, bu konuda etkin çalışmalar yürütüyoruz. Son olarak, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı’mızdan hibe olarak mavi geri dönüşüm konteynırlarını alıp, ilçemizin belirli konumlarında hizmete aldık. Sıfır atık bilincinin 7’den 70’e tüm vatandaşlarımızda oluşması, çevremizin korunması ve gelecek nesillere örnek olmamız amacıyla, atıklarımızın ayrı biriktirilerek ilgili konteynırlara atılması önemlidir. Vatandaşlarımızı bu kapsamda özenli olmaya davet ediyorum” dedi.

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X