Bursa’da kadınlar sokağa iniyor!

Bugün 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddetle Uluslararası Mücadele ve Dayanışma Günü. Ülkenin dört bir yanında kadınlar bugün erkek şiddetine, kadın cinayetlerine, her türlü eşitsizlik ve ayrımcılığa karşı hakları ve hayatları için sokağa çıkıyor. Öte yandan Bursa’da da kadınlar bugün saat 19.00’da Fomora Meydan’ında olacak.

Bursa’da kadınlar sokağa iniyor!

İstanbul Sözleşmesi‘nden ilk çekilen ülke olan Türkiye’de kadın cinayetleri bir türlü durdurulamazken; kadınlar bugün meydanlarda İstanbul Sözleşmesi’nden vazgeçmeyeceklerini, bu sözleşme eksiksiz uygulanana dek mücadele edeceklerini bir kez daha haykıracak.

6284 sayılı Yasa’yı budamaya yönelik girişimler, hayatlarını savunan kadınlara verilen cezalar, şiddet faili erkeklere uygulanan iyi hal/haksız tahrik indirimler, nefret söylemleri yine meydanların gündeminde olacak. İş yaşamında şiddet ve tacizi önlemeye dönük ilk uluslararası sözleşme olan ILO 190’ın imzalanması ve uygulanması da bu yıl öne çıkacak talepler arasında.

EYLEMLER NEREDE?

İstanbul: 19.30-Taksim Tünel

Ankara: 18.30-Sakarya Meydanı

İzmir: 19.00-Kıbrıs Şehitleri Caddesi

Bursa: 19.00-Fomara Meydanı

Eskişehir: 18.30-Espark önü

Adana: 18.00-5 Ocak Meydanı

Antalya: 19.30-Kapalı yol Halkbank önü

Tunceli: 17.30-Seyit Rıza Meydanı

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X