Bursa’da PTT’nin taşeron işçileri isyanda

Bursa’da çalışan 520 taşeron PTT çalışanı seslerini duyurmak için Beşevler Başmüdürlüğü önünde basın açıklaması yaptı.

Bursa’da PTT’nin taşeron işçileri isyanda

HABER MERKEZİ I 24BURSA

PTT SEN Örgütlenme Sekreteri Emin Bil burada yaptığı konuşmada, “Geçmiş yıllardaki sözleşmelerde Asgari Ücret üzerinden yüzde 30 ila 40 üzerinden fark alırken şimdi yeni sefalet sözleşmesi ile ancak yüzde 10 gibi bir farkı bize reva gördüler.

Yol+Yemek Resmi Gazete’de 51 lira iken yeni sözleşmede 21 lira teklif ediliyor.

Biz 21 lira ile her gün iki mahalleyi nasıl dolaşacağız.

Her gün 75 gönderi bırakmamız gerekirken adreslere sabah 7’den akşam 19’a kadar 120 gönderi dağıtıyor fazla mesailerimiz ve tatil günleri, resmi bayramlarda çalışmamız göz ardı ediliyor.

Anayasa da biz meslek gurubu koruma altında iken mobing ve baskıyla kamu kurumlarına ait resmi evrakların tebligatı yaptırılıyor.

Sendikal haklardan mahrumuz. İş Sağlığı ve Güvenlik uzmanlarının PTT AŞ Kontrolor görevli personel sahaya inerek çalışma şartlarını üst makamlara rapor etmesi beklentimizdir.

Sesimizin duyurulması talebimizdir. Sözleşme yapmak istemeyen personelin iş akitlerinin sonlandırılması yetkili taşeron şirket tarafından bu konuda bize baskı yapılıyor.

PTT AŞ Genel Müdürlüğü, Çalışma Bakanlığı ve Ulaştırma Bakanlığı çağrımızı duymaya dertlerimizi sonlandırmaya davet ediyoruz.” dedi.

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X