Bursa’da vefat eden cumhuriyet savcısı için tören düzenlendi

Bursa’da kalp krizi sonucu 61 yaşında hayatını kaybeden Cumhuriyet Savcısı Ekrem Şendoğan için tören yapıldı.

Bursa’da vefat eden cumhuriyet savcısı için tören düzenlendi

Bursa Bölge Adliyesinin önünde düzenlenen törende Şendoğan‘ın öz geçmişi okundu. Burada konuşan Bursa Bölge Adliye Mahkemesi Başsavcısı Sadık Bölek, Şendoğan’ın 36 yıl boyunca adalet teşkilatına hizmet ettiğini belirterek, kendisinin devlete ve millete olan görevini hakkıyla yerine getirdiği kanaatinde olduğunu ifade etti.

Dua edilmesi ve helallik alınmasının ardından Şendoğan’ın Türk bayrağına sarılı tabutu cenaze aracına taşındı. Cenaze, defnedilmek üzere Mudanya ilçesi Güzelyalı Mahallesi’ne gönderildi.

Törene, Şendoğan’ın ailesi ve yakınlarının yanı sıra, Bursa Cumhuriyet Başsavcısı Ramazan Solmaz, Bursa Adli Yargı İlk Derece Mahkemesi Adalet Komisyonu Başkanı Ömer Gülmüş, Bursa Bölge Adliye Mahkemesi Başkanı Abdulkadir Şahin, Bursa Bölge İdare Mahkemesi Başkanı Mahmut Şahin, Başsavcı Vekilleri, Bursa Baro Başkanı Metin Öztosun, hakim ve savcılar, kurum amirleri ve mesai arkadaşları katıldı.

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X