Bursa’nın köklü kuruluşundan maaşlara toplam yüzde 70 zam

Bursa’nın köklü kuruluşlarından Kırpart Otomotiv, artan enflasyon sebebiyle, 2022 yılının ilk altı ayında tüm beyaz yaka çalışanlarına toplam yüzde 70 oranında zam yaptı.

Bursa’nın köklü kuruluşundan maaşlara toplam yüzde 70 zam

HABER MERKEZİ I 24BURSA

Kırpart Otomotiv A.Ş., artan enflasyon sebebiyle, 2022 yılının ilk haftasında beyaz yaka çalışanlarına yaptığı yüzde 40 oranındaki zammın ardından haziran ayından itibaren geçerli olmak üzere ilave yüzde 30 zam daha yapma kararı aldı.

Böylece Kırpart Otomotiv’in, ek ödemeler hariç, 2022’nin ilk altı ayında beyaz yaka çalışanlarına yaptığı toplam zam oranı yüzde 70’i buldu.

Bursa’nın Orhangazi ilçesinde faaliyet gösteren Kırpart Otomotiv Parçaları Sanayi ve Tic. A.Ş.’den yapılan duyuruda şu ifadelere yer verildi:

“Değerli çalışanlarımız,

Bilindiği üzere; 2021 yılı sonunda, beyaz yaka çalışanlarımıza performans primlerinin yanı sıra birer maaş ‘Şirket Yanınızda Desteği’ ödemesi yapılmıştı. 2022 yılının ilk haftasında da belirsizlik ortamında siz değerli çalışanlarımızın beklentilerine hemen cevap verebilmek için %40 oranında zam gerçekleştirmiştik. Ayrıca 2022 yılında kıdem, kademe ve terfilerde yaptığımız ücret artışlarına ek olarak 01 Mart itibari ile geçerli olmak üzere tüm beyaz yaka çalışanlarımıza ilave zam yapılmıştı.

Bu doğrultuda hareket eden şirketimiz artan enflasyon etkisini göz ardı etmeyerek 2022 Haziran ayından itibaren geçerli olmak üzere tüm beyaz yaka çalışanlarımıza %30 zam yapmaya karar vermiştir.

Bu zorlu dönemleri birlikte aşacağımıza inanıyor, ara dönem iyileştirmenin sizlere ve şirketimize hayırlı olmasını diliyoruz.

Saygılarımızla,

Kırpart İnsan Kaynakları”

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X