Can kaybı 16’ya yükseldi

Deprem bölgesinde etkili olan şiddetli yağış Şanlıurfa ve Adıyaman’da can kayıplarına neden oldu. Adıyaman’da bahçedeki konteynerin suya kapılması sonucu 2 kişi hayatını kaybetti. Şanlıurfa’da ise sel nedeniyle 14 kişi yaşamını yitirdi.

Can kaybı 16’ya yükseldi

Kahramanmaraş merkezli deprem felaketlerinin ardından bölge, şimdi de kuvvetli yağışlara teslim oldu.

Şanlıurfa ve Adıyaman’da önceki akşam saatlerinde başlayan ve aralıksız devam eden sağanaktan kaynaklanan sel felaketinde can kaybı 16’ya yükseldi.

Sel felaketinde Şanlıurfa’da 14, Adıyaman’da ise 2 kişi yaşamını yitirdi.

Şanlıurfa Valiliği’nden yapılan açıklamada “Afetin ikinci gününde vefat eden vatandaşlarımızın toplam sayısı 14 olup, kayıp 2 vatandaşımızı arama çalışmaları titizlikle devam etmektedir. Oluşturulan hasar tespit ekiplerimizin saha çalışmaları da aralıksız sürdürülüyor. 2000’e yakın ev ve iş yerimizin hasar tespit çalışmaları yapılmıştır. Selden hasar gören tüm yapıların tespiti yapılarak vatandaşlarımızın zarar ve ziyanları devletimizce karşılanacaktır” denildi.

Abide Kavşağı’nda 1 kişinin daha cansız bedenine ulaşılmasının ardından Şanlıurfa’da can kaybı 13’e yükselmişti.

HAYATINI KAYBEDENLERİN İSİMLERİ
Şanlıurfa’da hayatını kaybeden 12 kişiden 11’inin isimleri belirlendi. Sel sularına bodrum katta yakalanan 5 kişilik yabancı uyruklu ailenin de hayatını kaybettiği felakette ölenlerin isimleri şu şekilde açıklandı:

“Kibar Polat, Naile Polat, Emine Başbuğ, Muhammed Sabuncu, Ömer Faruk Bayaslan, Halil Çoban, Beyem El Derviş, Futeyim El Şahir, Zehra El Beyt, Teybe El Derviş ve Halit El Derviş.”

OKULLAR TATİL EDİLDİ
Şanlıurfa Valiliği, felaket nedeniyle okulların 1 gün tatil edildiğini duyurdu.

Açıklamada, “Şiddetli sağanak yağışın beraberinde getirdiği olumsuzluklar sebebiyle ilimizdeki tüm okul kademelerinde eğitim öğretime 16.03.2023 tarihinde 1 gün ara verilmiştir. Kamu kurum ve kuruluşlarındaki hamile ve engelli kamu görevlilerimiz de yarın idari izinli sayılacaktır.” ifadelerine yer verildi.

HASTANE TAHLİYE EDİLDİ
Sel felaketinin ardından su basan Şanlıurfa Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde tedavi gören hastaların tahliye edilmesine karar verildi. Karar sonrası çok sayıda ambulansla servisteki hastalar, kentteki diğer hastanelere sevk edildi.

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X