Cumhurbaşkanı Erdoğan, TCMB Başkanı Kavcıoğlu’nu kabul etti

Cumhurbaşkanı Erdoğan, TCMB Başkanı Şahap Kavcıoğlu’nu Çankaya Köşkü’nde ağırladı. Bloomberg, Erdoğan ile Kavcıoğlu’nun, faiz oranlarını belirleyen komitenin bir üyesinin değiştirilmesi üzerine görüştüğünü belirtti

Cumhurbaşkanı Erdoğan, TCMB Başkanı Kavcıoğlu’nu kabul etti

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Başkanı ŞahapKavcıoğlu‘nu Çankaya Köşkü’nde kabul etti.

Bloomberg’ten Çağan Koç ve Fırat Kozon’un  aktardığı habere göre, Erdoğan ile Kavcıoğlu, Merkez Bankası‘nda faiz oranlarını belirleyen komitedeki bir üyenin değiştirilmesini konuştular.

Haberde, görüşmenin olumlu geçtiği aktarılırken, Erdoğan ile Kavcıoğlu’nun genel ekonomik durumu da görüştükleri belirtildi.

TCMB, 23 Eylül’de yüzde 19 olan politika faizini yüzde 18’e indirmişti. Enflasyonda yükseliş eylül ayında da sürmüş, Tüketici enflasyonu (TÜFE) eylülde yüzde 19.58’e yükselmişti.
Ağustosta oran yüzde 19.25 ile TCMB’nin yüzde 19’luk politika faizini aşmış, sonrasında TCMB faizi yüzde 18’e çekmişti. Böylece faiz ile enflasyon arasındaki fark daha da açılmıştı.

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X