Cüneyt Özdemir’den sağlıkta şiddet tepkisi

Tüm Türkiye Konya Şehir Hastanesi’nde görevli Kardiyoloji Uzmanı Ekrem Karakaya’nın vurularak öldürülmesine tepki gösteriyor. Yaşanan korkunç olayın ardından sosyal medyada paylaşım yapan gazeteci Cüneyt Özdemir ise yasaların yerine getirilmediğini söyleyerek Adalet Bakanlığı’na tepki gösterdi. Özdemir, Youtube kanalında da önemli açıklamada bulundu…

Cüneyt Özdemir’den sağlıkta şiddet tepkisi

HABER MERKEZİ I 24BURSA

Konya Şehir Hastanesi’nde görevli Kardiyoloji Uzmanı Ekrem Karakaya’ın 39 yaşındaki Hacı Mehmet Akçay tarafından poliklinikte vurularak öldürüldü.

Aynı silahla kafasına ateş eden silahlı saldırganda yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybetti.

Katil zanlısı Hacı Mehmet Akçay’ın bir ay önce anjiyo olan annesini kaybettiği, annesinin ölümünden de doktor Ekrem Karakaya’yı sorumlu tuttuğu bu nedenle de olayı gerçekleştirdiği ileri sürüldü.

Olayın ardından sosyal medyadan çok sayıda sağlıkta şiddettin durdurulmasına yönelik paylaşım yapıldı.

Gazeteci Cüneyt Özdemir de sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Doktorlara ve sağlık çalışanlarına yönelik şiddetin sorumlusu yasalar olmasına rağmen caydırıcı ceza vermeyen Adalet Bakanlığı’dır!!! Hiç lafı dolandırmayalım. Başımız sağolsun…” diyerek yasaların yetersizliğine dikkat çekti.

CANLI YAYINDA ÖNEMLİ AÇIKLAMALAR

Öte yandan Cüneyt Özdemir yaşanan vahşetin ardından Youtube hesabından sağlıkta şiddet krizine yönelik yaptığı canlı yayında önemli açıklamalarda bulundu.

İşte o video:

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X