Elon Musk’tan Ukrayna için Starlink kararı

Elon Musk, ABD Savunma Bakanlığı’nın Ukrayna’nın Starlink uydularını kullanmasına yönelik finansman desteğini kesse bile Starlink’i kapatmayacağını söyledi.

Elon Musk’tan Ukrayna için Starlink kararı

Elon Musk, sosyal medya hesabından geçtiğimiz günlerde yaptığı bir paylaşımda, kendi uzay endüstrisi şirketi olan SpaceX’in, Ukrayna’nın Starlink kullanımını “sonsuza kadar finanse etmeye devam edemeyeceğini” söylemişti. Ancak Musk, daha sonra twitter hesabından yaptığı diğer bir paylaşımda ise Ukrayna’nın Starlink internet hizmetlerine erişimini finanse etmeye devam edeceğini söyledi.

STARLINK UKRAYNA’YA NASIL FAYDA SAĞLIYOR?

Ukrayna Başbakan Yardımcısı Mikaylo Fedorov, Rusya’nın füze saldırılarının ardından temel hizmetlerin yeniden kurulmasında Starlink’in vazgeçilmez olduğunu söylüyor. Fedorov, Twitter üzerinden, enerji ve iletişim altyapısına karşı Rusya’nın gerçekleştirdiği saldırıların ardından Starlink sayesinde bu kritik bölgelerdeki bağlantıların hızlıca tamir edildiğini de yazdı.

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X