Faik Çelik Mesleki Teknik Anadolu Lisesi’nde coşku dolu şenlik

Bursa’da ilk kez bir okul bünyesinde, festival niteliğinde gerçekleştirilen 1.Kitap Şenliği büyük bir coşkuyla kutlanıyor. Açılışını Yıldırım Kaymakamı Adem Yazıcı ve Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz’ın gerçekleştirdiği şenliğe; İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Murat Taşdelen, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Sevinç, Şube ve Okul Müdürleri katıldı.

Faik Çelik Mesleki Teknik Anadolu Lisesi’nde coşku dolu şenlik

Okul bandosunun gösterisiyle başlayan şenlikte, Yıldırım Kaymakamı Adem Yazıcı;  okulumuzun akademik çalışmalarının yanı sıra, gerçekleştirdiği projelerle ilimize değer kattığını ve öğrencileri geleceğe yetiştirdiğini söyledi. Yazıcı ‘Gelişmiş ülkeler mesleki ve teknik eğitime çok önem veriyor. Devlet olarak bizde ülkemizde teknik eğitime büyük yatırımlar yapıyor ve öğrencilerimizi destekliyoruz. Fakat burada en büyük gayret öğrencilere düşüyor. Amacımız milli değerlere bağlı, kişilikli, üretken gençlik yetiştirmek ’dedi. Yazıcı etkinlikte görev alan öğretmen ve öğrencileri kutladı.

Konuşmasında okumanın önemine değinen Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz: ‘Kitap okumak hayatın kendisini okumaktır. Okumak bugünü ve yarını okumak, kendini okumaktır. Öğrencilerimizi böyle etkinliklerde gördükçe geleceğe olan inancımız artıyor. Bizler geleceğimizin teminatı olan gençlerimizin hizmetkârıyız. Onlar için çalışmaya devam edeceğiz.’ şeklinde konuştu.

Yıldırım Belediyesi ve Ente Kitapçılığın desteği ile 30’u aşkın yayın evinin stant açtığı şenlik; yazar söyleşileri, imza günlerinin yanı sıra dans gösterileri, roman kahramanlarının canlandırılması ve renkli stant etkinlikleri ile devam edecek.

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X