Fırat Yılmaz’dan Bursa Valisi Canbolat’a silahlanma sorusu

Cumhuriyet Halk Partisi Nilüfer İlçe Başkanı Fırat Yılmaz sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda Bursa Valisi Yakup Canbolat’a bireysel silahlanma hakkında 6 soru yöneltti.

Fırat Yılmaz’dan Bursa Valisi Canbolat’a silahlanma sorusu

HABER MERKEZİ I 24BURSA

Cumhuriyet Halk Partisi Nilüfer İlçe Başkanı Fırat Yılmaz bireysel silahlanmaya karşı sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Toplumsal olarak artan şiddet vakalarını üzüntü ve korku içinde izliyoruz. Son olarak İstanbul’da Avukat Servet Bakırtaş, Konya’da Doktor Ekrem Karakaya görevleri başında ateşli silahla katledilmiştir. Bireysel silahlanma konusunda izlenen politikanın ürkütücü sonuçlarını acı bir şekilde yaşıyoruz. Ülkemizin dört bir yanından her gün ateşli silahla işlenen suçlara ilişkin haberleri okumaktan toplumsal psikolojimizin bozulduğu gerçeğiyle karşı karşıyayız” dedi.

Bursa Valisi Yakup Canbolat’a  seslenen Yılmaz, “Yaşadığımız kent Bursa’nın Valisi Yakup Canbolat’ın yanıtlaması istemiyle sorularımız vardır. Milletvekillerimiz TBMM’de görevleri gereği sordukları sorulara cevap alamazken; muhalefet partisi (yerel) siyasetçisi olarak kamu adına soruduğumuz sorulara cevap bulabilmeyi malesef beklemiyoruz ancak en azından sorular minvalinde kamuoyu aydınlatılabilinirse memnuniyet duyacağız” ifadelerini kullandı.

CHP Nilüfer İlçe Başkanı Yılmaz’ın  Vali Canbolat’a yönelttiği sorular şöyle:

1-Bursa’da kaç adet taşıma ruhsatlı silah vardır? Son 5 yılda taşıma ruhsatı verilmesinin yıllara göre dağılım sayısı nedir?

2-Bursa’da kaç adet bulundurma ruhsatlı silah vardır? Son 5 yılda bulundurma ruhsatı verilmesinin yıllara göre dağılım sayısı nedir?

3-Bursa’da ki ruhsatsız silah adedi konusunda bir öngörünüz var mı?

4-Bursa’da silah satışı yapan firma var mı? Varsa denetimleri konusunda nasıl bir çalışma sistematiğiniz bulunmaktadır?

5-Bursa’da son 5 yılda işlenen silahlı suçlarda kullanılan silahların ruhsatlı/ruhsatsız istatistiği mevcut mudur?

6-Kentimizde bireysel silahlanma konusunda Bursa kamuoyunu bilgilendirmek üzere bir açıklama yapmanız mümkün mü?

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X