Geçen hafta hayatını kaybetmişti! Servetiyle ilgili gerçek şoke etti

Geçen hafta hayatını kaybeden Red Bull markasının kurucu ortağı Dietrich Mateschitz’ın servetiyle ilgili çok çarpıcı bir iddia ortaya atıldı.

Geçen hafta hayatını kaybetmişti! Servetiyle ilgili gerçek şoke etti

Geçen hafta yaşamını yitiren Red Bull markasının kurucularından Dietrich Mateschitz ile ilgili şaşkına çeviren bir iddia Avusturya ve Alman medyasında ortaya çıktı.

Avusturya merkezli enerji içeceği şirketi Red Bull’u Taylandlı iş insanı Chaleo Yoovidhya ile 1984 yılında kuran ve 27 milyar dolarlık kişisel serveti olan Dietrich Mateschitz’in geçen haftaki ölümü sonrasında şaşkınlık veren gelişmeler arka arkaya yaşandı…

Şirketin yüzde 49 hissesine sahip olan Mateschitz’in ölmeden aylar önce çok ciddi bir hesap hareketi yaptığı ortaya çıktı. Sözcü’nün Alman ve Avusturya medyalarında yer alan haberlerden aktardığına göre, belgelerde Avusturyalı iş insanının, şirketin spora, sanata ve toplumsal etkinliklere yaptığı yatırım için 9 haneli bir meblağı başka bir fona aktardığı ortaya çıktı.

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X