Indiana Jones 5’in çıkış tarihi resmen açıklandı

Sinema tarihinin en beğenilen ve en ünlü serilerinden biri olan Indiana Jones’un, yeni filmi için resmi tarih sonunda açıklandı.

Indiana Jones 5’in çıkış tarihi resmen açıklandı

Tüm zamanların en sevilen film serlerinden biri olan Indiana Jones, bir kez daha beyaz perdeye gelmek için gün sayıyor. Tam ismi Dr. Henry Walton Indiana Jones olan maceraperest kahramanımız, ilk defa 1981 yılında Indiana Jones 1: Kutsal Hazine Avcıları filmiyle karşımıza çıkmıştı.

Aradan geçen 41 yıla baktığımız zaman bu zaman diliminde 1984, 1989 ve 2008 yıllarında olmak üzere 3 farklı Indiana Jones filmi daha görmüştük. Ancak son filmin yayınlandığı yıl olan 2008’den bu yana yani tam 14 senedir serinin yeni bir filme hasret şekilde bekliyorduk. İşte duymak istediğimiz haber nihayet Disney D23 Expo 2022’de geldi ve filmin 30 Haziran 2023’de gösterime gireceği açıklandı.

Indiana Jones 5’in çıkış tarihi resmen açıklandı

Aslında filmin çekimleri tamamlandı yani beyaz perdeye aktarılmaya hazır. Ancak neden bu kadar uzak bir tarih seçildiği şimdilik bilinmiyor. Üstelik henüz bu yapıma ilişkin herhangi bir fragman, görüntü veya içerik de paylaşılmış değil. Dahası her ne kadar Indiana Jones 5 diye telaffuz etsek de, filmin resmi ismi bile henüz tam olarak açıklanmış değil.

Yine de efsane aktör ve tabi ki bu filmin de başrol oyuncusu olan Harrison Fordu’un yönetmeni ayakta alkışladığını ve harika bir işin çıktığını söylediği röportajını ciddiye alıyor ve bizleri 30 Haziran’da muhteşem bir filmin karşılayacağını düşünüyoruz. Son olarak belirtelim ki film sadece sinemada gösterime girecek ve dijital platformlarda herhangi bir şekilde izleme imkanı olmayacak.

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X