İslam Memiş’ten gram altında zirve için yeni tahmin

Altın ve para piyasaları uzmanı İslam Memiş, gram altın için kısa vadede yeni zirve tahminini açıkladı. Memiş, altın yatırımcısını “Siz siz olun, elinizdekini satmayın, kaptırmayın” diyerek de uyardı.

İslam Memiş’ten gram altında zirve için yeni tahmin

Finans analisti İslam Memiş, gram altın, gram gümüş, dolar ve euro için yeni tahminlerde bulundu. Memiş, özellikle gram altın için beklediği yeni zirveyi duyurdu.

Aktardığı bilgi ve yorumlarının kişisel olduğunu belirterek yatırım tavsiyesi olmadığının altını çizen İslam Memiş, şunları söyledi: Dolar TL kurundaki geri çekilme bu hafta Borsa İstanbul 100 endeksinde 4000 seviyesine neden olabilir. Orta ve uzun vadede pozitif beklentim devam ediyor ama kısa vadede işin endeks tarafı farklı. Şirketlerin hisse değerine bakmak, odaklanmak lazım. Oradaki kar satışlarını beklemek lazım. Oradaki kar satışlarını görmeniz lazım, yoksa endeks tarafındaki puan seviyesine bakmamak lazım, o bir yanılgı, yanlış hamle yaparsınız.

İSLAM MEMİŞ’TEN DOLAR TAHMİNİ

Dolar TL 18.69-18.72 seviyesinde haftaya başladı. Geri çekildiğini görüyoruz. Dolar endeksinde geri çekilme gördük. 111.80’lere gerileyen bir dolar endeksi vardı, dalgalanma buradan gerçekleşti. Pozitif görünüm devam ediyor. Bant aralıklarına dikkat ederek karar vermeniz gerekiyor. Euro, dolara kıyasla yine bant aralığı fazla. Perşembe günü Avrupa Merkez Bankası faiz kararı var, muhtemelen 75 baz puanlık faiz artırımı yapacak. Bu gelirse belli seviyelere görülebilir euro dolar paritesinde.

Brent petrolün varil fiyatı 90 dolar seviyesinden başladı haftaya. Geniş bant aralığında dalgalanmaya devam ediyor. Bir bakıyorsunuz 88 dolar, bir bakıyorsunuz 97 dolara yakın seviyede. Ben pozitif beklentimin devam ettiğini belirtmek istiyorum. Beklentim yılın son çeyreği için geçerli, 120-130 dolar.

İSLAM MEMİŞ, GRAM ALTIN İÇİN YENİ ZİRVE TAHMİNİNİ AÇIKLADI

Altın ons fiyatı üzerinde konuşmamız gerekiyor. Cuma günü sert düşüş ve yükselişler gördük. Hem altın hem gümüşte cuma günü ciddi panik yaşattılar. Bununla satış yapanlar varsa ciddi canları yandı, zarar ettiler. Ciddi bir manipülasyon var. Değerinin çok çok altında altın ve gümüş fiyatları var, kesinlikle bir alım fırsatı. Siz siz olun, elinizdekini satmayın, kaptırmayın. Psikolojik savaşın yenileni siz olmayın. Kesinlikle korku ve panikle varlıklarınızı satmayın, bozdurmayın. Cuma günü 1617 dolara kadar gerileyen altın onsunun aynı akşam haftayı 1657 dolar seviyesinden tamamladığını gördük. 40 dolarlık yükseliş oldu. Çok ciddi bir fake satıştı, korku ve panikti. İnsanları ters köşe yapmaktı. Hiçbir mantığı da yoktu. O yüzden hızlıca toparlandı.

1666-1685 ve yukarıda 1705 dolar seviyesi ons altında. 1685 dolar seviyesi kalıcı oluras tekrar yeni trendden bahsedebiliriz. Ekim ayının son haftası olduğu için ben ekim ve kasım ayındaki beklentim büyük olduğundan dolayı emtiada, psikolojik bir savaş var, emtia tarafındaki trendim pozitif yönde devam ediyor.

Gram altında 988-989’lu rakamlar görüyorsunuz. Kapalıçarşı’da 1004-1008 aralığında. Yükseliş olunca makas aralığı daralıyor, düşüş olunca artıyor. 1000 üzerinde ataklar gerçekleştirdi. 1038 devamında 1060 seviyesini direnç seviyesi olarak takip edeceğim.

Gümüşün onsta 22 dolar seviyesini direnç seviyesi olarak göreceğim. Gram gümüşte 12.20-12.60 yukarıda direnç seviyesi, buraları takip edeceğim.

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X