Karacabey’de hasat mevsimi verimli başladı

Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan, ilçede başlayan ilk buğday hasadını tarlada üretici ile birlikte karşıladı. Özkan, “Buğday hasadı bölgemize, üreticimize hayırlı olsun” dedi.

Karacabey’de hasat mevsimi verimli başladı

Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan, ilçede başlayan ilk buğday hasadını tarlada üretici ile birlikte karşıladı.

Başkan Özkan yaptığı incelemede, Şahinköy Mahallesinde Nail Güneş’in tarlasına konuk oldu. Özkan burada açıklamada, “Tarım ve hayvancılığın başkenti olan Karacabey’imizde hasat mevsimi başladı. Bezelye, soğan ve ardından yem bitkilerinden arpa hasadı da başladı. Biçer döverler ile aylarca sezon için hazırlıklar yapıldı ve ‘bismillah’ diyerek ilk hasada başlandı. İnşallah peyderpey arpadan sonra buğday ve diğer ürünlerimiz de hasat edilecek. Biz, üreticilerimize sezonun hayırlı ve bereketli olmasını temenni ediyoruz” dedi.

İNŞALLAH BEREKETLİ BİR SEZON OLACAK

“Buğday, yem bitkileri hamdolsun bu yıl bir miktar fazla” diyen Özkan, “İnşallah bereketli de olacak, üreticilerimiz de kazanacak, tüketicilerimizin de ihtiyaçları giderilecek. Dünyada bildiğiniz gibi gıdaya erişilebilirlik noktasında, gıda güvenliği konusunda bir sıkıntı var. İnşallah bu noktadaki sıkıntıları da çiftçilerimizin gayretleriyle, cenabı Allah’ın bereketiyle aşmış olacağız” diye konuştu.

ÜRETİCİ UMUTLU

Çiftçi Nail Güneş de yaptığı açıklamada, “Sezon hayırlı, uğurlu ve bereketli olsun. İnşallah güzel tonajlar alırız. Bu seve ovalarda buğday çok verimli, güzel. Bayırlar biraz zayıf kaldı. Ama yine de güzel bir sezon geçecek gibi duruyor” dedi.

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X