Kedi-köpek mamalarına gelen zam yüzde 200’ü aştı

Kurdaki dalgalanmalar yüzünden yaşanan ekonomik kriz kedi ve köpek mamalarını da vurdu. Mamalara yılbaşından itibaren yüzde 200’den fazla zam geldi.

Kedi-köpek mamalarına gelen zam yüzde 200’ü aştı

HABER MERKEZİ I 24BURSA

Türk lirasındaki değer kaybı sürüyor. Gelen zamlardan kedi ve köpek mamaları da etkilendi.

Petshop sahipleri gelen zamlar yüzünden büyük sıkıntı yaşadıklarını söyledi.

24Bursa‘ya açıklamalarda bulunan petshop sahibi Emre Yıldız fiyatlara bağlı olarak satışlarda ciddi azalma olduğunu söylerken mağdur olduklarını belirtti.

Yıldız, “Yılbaşında 12,5 liraya sattığımız mamalar şimdi 30 lira oldu. Vatandaşa gelen zamları mümkün olduğu kadar yansıtmamaya çalışıyoruz. Bu kez biz mağdur oluyoruz. Ama yapacak bir şeyimiz de yok. Mecburen zam yapıyoruz” dedi.

SATIŞLAR DÜŞTÜ

Yıldız şöyle konuştu:

“Ürünlerimize sürekli zam geliyor. Vatandaşlar her geldiğinde farklı fiyat görüyor. Ayda bir rakamlar değişiyor. Yaş mama, kuru mama, konserve ve ödül mamaları satıyoruz. Önceden vatandaşlar hayvan dostlarımız için çeşit çeşit mama alırdı. Şimdi sadece uygun bir mama alıp çıkıyor. Sokak hayvanları için ucuz mamalarımız vardı 1 liraya mama verirdik. Şimdi mümkün değil. O yüzden de satışlar da haliyle yüzde  düştü. Satışlar zaten düşüktü ne yapacağımızı biz de şaşırdık. Yarın zam gelmez diyemiyorum bugün bile gelebilir”

 

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X