Koronavirüs vaka ve aşılama tablosu güncellendi

Sağlık Bakanlığı, “Türkiye Günlük Koronavirüs Tablosu”nun ve aşılamanın güncel verilerini paylaştı.

Koronavirüs vaka ve aşılama tablosu güncellendi

Sağlık Bakanlığı 20 Ocak korona virüs tablosunu paylaştı. Tabloya göre, Türkiye’de son 24 saatte 414 bin 312 Kovid-19 testi yapıldı.

Bugün, 71 bin 843 kişinin testi pozitif çıkarken, 166 kişi hayatını kaybetti.

Öte yandan, son 24 saatte  85 bin 948 kişi sağlığına kavuştu.

Bakan Koca’dan Omicron uyarısı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca günün korona virüs tablosunu paylaştığı Twitter gönderisinde, “Küresel salgının ulaştığı nokta ve hastalığın yayılma hızı dikkate alındığında, maske kullanımı ile sosyal mesafeye, hijyen kurallarına uyulmasının önemi daha çok artmıştır. Hatırlatma dozu aşılarının da aynı şekilde Omicron varyantına karşı önemli bir tedbir olduğu unutulmamalı.” ifadelerine yer verdi.

Aşılamada son durum

Sağlık Bakanlığı tarafından açıklanan tabloda, 2 doz aşılama verilerine de yer verildi. En az 2 doz aşı olmuş 18 yaş üzeri nüfusu kapsayan verilere göre Türkiye’de 2. doz aşılama ortalaması yüzde 84,13 oldu. 1. doz ortalaması yüzde 92,34 olurken, 1., 2. ve 3. doz aşısını olan vatandaş sayısı toplamda 140 milyon 311 bin 232’e yükseldi.

2 doz aşılamada ilk sırada Osmaniye var
Verilerde, aşılamada önde giden illere de yer verildi. Bakanlığın tablosuna göre, yüzde 88,5 ile Türkiye’de en çok aşılamanın gerçekleştirildiği Osmaniye’yi, Ordu, Amasya, Muğla, Kırklareli, Çanakkale Eskişehir, Balıkesir, Zonguldak ve Manisa takip etti.

En düşük aşılama Şanlıurfa’da
Bakanlığın tablosuna göre yüzde 61 ile Türkiye’de en az aşılamanın gerçekleştirildiği Şanlıurfa’yı sırasıyla Batman, Siirt, Diyarbakır, Bingöl, Muş, Mardin, Bitlis, Ağrı ve Elazığ takip etti.

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X