Kremlin, Putin ve Erdoğan arasındaki sık temasların nedenini açıkladı

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile sık temaslarının nedenini Kremlin Sözcüsü Dmitry Peskov açıkladı.

Kremlin, Putin ve Erdoğan arasındaki sık temasların nedenini açıkladı

Kremlin Sözcüsü Dmitry Peskov, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile sık temaslarının Ankara’nın arabuluculuk çabalarını sürdürme arzusu ve Rusya ile Türkiye arasındaki kapsamlı ticari ve ekonomik ilişkilerle bağlantılı olduğunu söyledi.

Gazetecilerin Erdoğan’ın Putin ile sıkça görüştüğüne dair açıklamalarına ilişkin sorularını yanıtlayan Peskov, şunları ifade etti:

“Ankara, Paris ve Berlin’den farklı bir duruş sergiliyor. Ankara, arabuluculuk çabalarını sürdürmeye hazır olduğunu sürekli beyan ediyor. Putin, Türkiye’nin bu arabuluculuk çabalarından defalarca övgüyle söz etti. Ayrıca, çok geniş ticari ve ekonomik ilişkilerimiz var ve sürekli geliştirilen çeşitli büyük projeler var. Tüm bunlar doğal olarak iki liderin birbirleriyle neden sık sık iletişim kurması gerektiğini de gösteriyor.”

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X