Müzik yasağının devam etmesine sanatçılardan tepki

Koronavirüs salgını sırasında uygulanmaya başlanan maske yasağı bugünden itibaren kaldırıldı. Maskesiz hayat geri dönerken, canlı müzik yayını yapan mekanlara yönelik yasak sürüyor. Sanatçılardan ise tepki geliyor.

Müzik yasağının devam etmesine sanatçılardan tepki

Türkiye genelinde Koronavirüs salgını ile mücadele yasağı kapsamında uygulanan kapalı yerlerde maske yasağı kalkarken mekanlarda müzikli etkinlik yasağı devam ediyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Bilim Kurulu toplantısında açıklamalarda bulundu. Kapalı mekanlarda maske zorunluluğunun tümüyle kaldırıldığının duyurulduğu toplantıdan, gece 12’den sonra müzik yasağına ilişkin yine bir karar çıkmadı. Sanatçıların çağrısı sonuçsuz kaldı.

Armağan Çağlayan: Maske takma zorunluluğunun tamamen kalkmasında sonra, Korona virüse karşı savaştığımız tek silahımız, müzik yasağı kaldı elimizde!

Cenk Eren ise Armağan Çağlayan’ın tweetini alıntılayarak desteğini belirtti.

GÜLBEN ERGEN: 

“Alınan tüm önlemlerde esneklik yapılır ama koca bir sektörün sesi kısık kalmaya devam eder. Neden? Öldü açlıktan müzisyenler öldü! Evlerinden çıktılar! Çocuklarına bakmakta zorlandılar! Yaşamak için çığlık attılar! Dayananlar oldu, taşıyamayanlar oldu. Ben 12’de iniyorum sahneden. Ama 12’de sahneye çıkan meslektaşlarım, arkadaşlarım var! Müziğin sesi kısılmaz. Müziğe saat sınırı konmaz. Sahne üzerinde çalışarak hayatını idame ettiren binlerce insanın ekmeğiyle oynamak bu. 12’de kısılan müzik baskıdır. Görmediğimiz bilmediğimiz felaketlerin habercisidir. Baskılanan her şey başka bir yerden, başka ve tercih edilmeyen bir şekilde tezahür eder.”

EDİS GÖRGÜLÜ:

Gece 12’den sonraki müzik yasağı antidemokratik ülkelerde olabilecek bir uygulama, eğer sıkı önlemleri geride bıraktıysak bu yasağı acil olarak kaldırın artık. Ekonomi bu kadar kötü haldeyken müzik ve eğlence sektörüne yapılan bu ayrımcılığı anlayamıyorum gerçekten

 

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X