Netflix’in yeni efsanesi 1899 dizisi çalıntı mı?

Netflix’in klasiklerinden olan Dark dizisinin yapımcılarının yeni dizi projesi 1899, reytingleriyle birlikte “intihal” suçlamasını da beraberinde getirdi. Brezilyalı çizgi roman yazarı Mary Cagnin, dizinin 2016’da yayınladığı Black Silence’la benzerliklerini öne sürdü.

Netflix’in yeni efsanesi 1899 dizisi çalıntı mı?

Netflix’te yayınlanan ve Dark dizisinin yapımcılarının eseri olan 1899, çalıntı bir proje mi?

Brezilyalı çizgi roman yazarı Mary Cagnin, yaptığı paylaşımda dizinin 2016’da yayımladığı Black Silence’la benzerliklerini iddia etti.

Brezilyalı yazar, “Şoktayım. 1899 dizisi 2016’da yayımladığım Black Silence çizgi romanıyla birebir aynı. Hepsi burada. Siyah piramit. Gemide ölümler. Farklı ırklardan oluşan mürettebat. Görünürde tuhaf ve açıklanamayan şeyler. Gözlerdeki semboller” dedi.

Brezilyalı yazar, 2017’de katıldığı bir kitap fuarında yabancı yayıncılara eserinin İngilizce çevirisini verdiğini, çizgi romanının bu şekilde bulunmuş olabileceğini belirtti.

Yıllardır tek hayalinin dünyaca tanınan eserler üretmek olduğunu söyleyen Cagnin, 1899’u gördükten sonra tüm gün ağladığını ifade etti.

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X