Osmangazi Halk Eğitim’in hedefi 1000 ürünle tasarım tescil almak

Bursa Osmangazi Halk Eğitimi Merkezi, Türk Patent ve Marka Kurumu Elektronik Başvuru Sistemine (EPATS) tasarım tescili için son 3 ayda 800 eserle başvuru yaptı.

Osmangazi Halk Eğitim’in hedefi 1000 ürünle tasarım tescil almak
Merkezden yapılan açıklamaya göre, halk eğitimi merkezi faaliyetlerinin kamuoyunda bilinirliliğinin artmasında önemli katkıları olan Osmangazi Halk Eğitimi Merkezi bu yıl 1000 ürünle tasarım tescil alma hedefi koydu.

Halk Eğitimi Merkezi faydalı model, patent, tescil, sınai mülkiyet alanında yaptığı çalışmalarla EPATS’a tasarım tescili için son 3 ayda, tezhip, resim, su kabağı işlemeciliği, gümüş kazaz işlemeciliği, ahşap yakma, deri aksesuarı, iğne oyası, Bursa’nın sembolü çini, ipek koza alanlarında 800 eserle müracaat etti.

Türk Patent ve Marka Kurumu resmi sayfasında paylaşılan istatistiki verilerde Osmangazi Halk Eğitimi Merkezi tasarım alanında en çok başvuru yapan kurum oldu.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Osmangazi Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Mehmet Köse, Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü başta olmak üzere bu süreçte kendilerine destek olan Osmangazi Kaymakamlığına, Osmangazi Belediyesine, İl ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerine şükranlarını sunduğunu belirterek, “El emeğini göz nuruyla birleştirerek Anadolu’muzun kültürünü tasarımlayarak somutlaştıran usta öğreticilerimize özellikle teşekkür ediyorum.” ifadesini kullandı.

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X