Sağlık Bakanı Koca’dan kadro açıklaması! Bugün belli olacak

TUS kadro sonuçlarıyla ilgili konuşan Bakan Koca, ‘Bu cuma(bugün) günü muhtemelen kadrolar açıklanmış olacak. ÖSYM’ye gönderdik. Kadro olarak da 9000’i geçen bir kadrodan bahsediyoruz. Yüzde 90’ların üzerinde bir doluluğun olacağını tahmin ediyorum’ dedi.

Sağlık Bakanı Koca’dan kadro açıklaması! Bugün belli olacak

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ve Azerbaycan Sağlık Bakanı Teymur Musayev, ilki düzenlenen Türkiye-Azerbaycan Sağlık İş Forumu ve Fuarı’nın açılış törenine katıldı.

Koca gazetecilerin sorularını yanıtladı. Ankara Onkoloji Hastanesi’nin kapatılıp Etlik Şehir Hastanesi taşınacağı haberlerini anımsatan Koca, onkoloji hastanesinin kapatılmayacağını söyledi.

TUS kadro sonuçlarıyla ilgili Koca, “Bu cuma(bugün) günü muhtemelen kadrolar açıklanmış olacak. ÖSYM’ye gönderdik. Kadro olarak da 9000’i geçen bir kadrodan bahsediyoruz. Yüzde 90’ların üzerinde bir doluluğun olacağını tahmin ediyorum” dedi. Personel alımı ile ilgili de Koca, “85 bin kişinin alımı bu yıl yapılacak. 32 bini poliklinik odamıza tıbbi sekreter almak istiyoruz. Dolayısıyla çok gecikmeden zannediyorum 3 veya 4 hafta içerisinde ilk alımlar için ilana çıkılmış olacak” bilgisini verdi.

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X