Soma’da hayatını kaybeden madenciler Bursa’da anıldı

Soma faciasında hayatını kaybeden 301 madenci için Bursa Akademik Odalar Birliği Demokrasi Meydanı’nda anma töreni düzenlendi.

Soma’da hayatını kaybeden madenciler Bursa’da anıldı

301 madencinin hayatını kaybettiği Soma maden faciasının 6. yıldönümü nedeniyle Bursa Akademik Odalar Birliği Demokrasi Meydanı’nda anma ve basın açıklaması yapıldı. Bursa Barosu Başkanı Av. Metin Öztosun ile Başkan Yardımcısı Av. Aslı Evke Yetkin’in de katıldığı basın açıklamasını, TMMOB İl Koordinasyon Kurulu Sekreteri Feridun Tetik okudu.

“UNUTMAYACAĞIZ, UNUTTURMAYACAĞIZ”

Bursa Barosu Başkanı Öztosun da yaptığı konuşmada, 301 madencinin ölümünün mesleklerinin fıtratından kaynaklanmadığını, katliamdan iş güvenliği önlemleri almayan, insan hayatını hiçe sayan işveren ve emek sömürüsüne göz yumup kollayan siyasilerin sorumlu olduğunu söyledi. Soma’da madenci ailelerinin savunmasını üstlenen ve halen tutuklu bulunan avukatlar Selçuk Kozağaçlı ve Can Atalay’ı da anan Öztosun, “Soma’yı unutmayacağız, unutturmayacağız” dedi.

Basın açıklamasına katılanlar, baretlerle Soma yazılan yeşil alana ölen madenciler anısına karanfil bıraktı.

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X