TİKA, Kabil’deki Hattatlar Derneğine malzeme desteğinde bulundu

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Afganistan’ın başkenti Kabil’de bulunan Afganistan Hattatlar Derneğine malzeme desteğinde bulundu.

TİKA, Kabil’deki Hattatlar Derneğine malzeme desteğinde bulundu

Yardımlar kapsamında, dernekte verilen resim, hattatlık ve nakkaşlık derslerinde kullanılan boya, defter, kalem ve çeşitli materyaller teslim edildi.

TİKA Kabil Ofisi Koordinatörü Zühtü Çal, Kabil’in batısındaki Deşt-i Berçi Mahallesi’nde bulunan dernek merkezinde düzenlenen törende yaptığı konuşmada, kurum olarak her zaman Afganistan halkına yardımda bulunduklarını söyledi.

Çal şu ifadeleri kullandı:

“Daha önce derneği ziyaretlerimizde gördük, çok başarılı gençler var. Dolayısıyla bu malzemelerin buraya teslimini çok önemsiyoruz. İnşallah bu malzemelerle kurs bir dönem daha desteklenmiş olacak. Dolayısıyla da kursiyerler ve Afganistan halkı desteklenmiş olacak. Bunun için de ayrı bir mutluluk duyuyoruz.”

Çal, bundan sonra da Afganistan halkına yönelik yardımlarını sürdüreceklerini kaydetti.

Afganistan Hattatlar Derneği Başkanı Arif Gulami Gaznevi, 250 kursiyere dağıtılacak yardımların 3 aylık ihtiyaçlarını karşılayacağını ifade etti.

Malzemelerin ülke genelinde bulunan çeşitli şubelerine de dağıtılacağını aktaran Gaznevi, TİKA’ya teşekkür etti.

Gaznevi, Türkiye’de de bir sergi açmak istediklerini belirterek yardımların sürmesini talep etti.

Törenin ardından kursiyerler, TİKA Kabil Ofisi Koordinatörü Zühtü Çal’a kendi yaptıkları Atatürk resmi hediye etti.

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X