TikTok’çu gaspçılara 133 yıl hapis!

İstanbul Bayrampaşa’da kendileri gibi Pakistan uyruklu 9 kişiyi, silah zoruyla ellerini bağlayıp, gasp eden ve görüntülerini sosyal medyada paylaşan iki sanığa 133’er yıl hapis cezası verildi.

TikTok’çu gaspçılara 133 yıl hapis!

İstanbul 1. Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmaya Pakistan uyruklu tutuklu sanıklar Omar Shah ve Farman Khan getirildi. Duruşmada sanık avukatları da hazır bulundu.

Sanık Omar Shah savunmasında suç işlemediğini belirterek, “Olaydan haberim yoktu. Benim üzerimden müştekilerin herhangi bir eşyası çıkmadı. Aleyhime hiçbir delil yok. Delil varsa ceza verin, Karakolda TikTok videoları izletildi. Kesinlikle o videodaki kişi ben değilim” dedi.

Diğer sanık Farman Khan ise olay sırasında alkollü olduğu ve olanları hatırlamadığını öne sürdü. İki sanık da beraatini talep etti.

Mahkeme heyeti, tutuklu sanıklar Omar Shah ve Farman Khan hakkında, 8 müştekiye karşı ‘Nitelikli yağma’ suçundan ayrı ayrı 93 yıl 3 ay hapis cezası verdi.

Heyet, iki sanığın 8 müştekiye karşı ‘Cebir, tehdit veya hile kullanmak suretiyle kişiyi hürriyetinden yoksun kılma’ suçundan ayrı ayrı 40 yıl hapis cezasına hükmetti. Toplamda iki sanık hakkında, ayrı ayrı 133 yıl 3 ay hapis cezası verildi.

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X