TÜGVA koordinatörü, THY şirketine müdür olarak atandı

THY’nin iştiraki TGS’ye yapılan müdür atamasına da TÜGVA’nın ismi karıştı. TGS’de İnsan Kaynakları Müdürü olarak görevlendirilen Emrullah Fuçu’nun, TÜGVA’nın Genel Merkez Koordinatörü olduğu öğrenildi.

TÜGVA koordinatörü, THY şirketine müdür olarak atandı

Türk Hava Yolları ve Havaş ortaklığıyla kurulan Turkish Ground Services’e (TGS) dikkat çeken bir atama yapıldı. AirportHaber‘in edindiği bilgiye göre, Emrullah Fuçu TGS’de İnsan Kaynakları Müdürü olarak görevlendirildi.

Fuçu’nun aynı zamanda, AK Partili Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın oğlu Bilal Erdoğan’ın kurucusu olduğu TÜGVA’nın Genel Merkez Koordinatörü olduğu öğrenildi.

TWEET SİLİNDİ 

TÜGVA Yönetim Kurulu Üyesi Emrah Özgül, 2018’de attığı bir tweette Fuçu’dan ‘Genel Merkez Koordinatörü’ olarak bahsediyor. Fuçu’nun atamasının ortaya çıkmasının ardından ise Emrah Özgül’ün haberlere de konu olan tweetini sildiği görüldü. Google önbelleğinde ise tweete hala ulaşılabiliyor. Fuçu’nun TÜGVA’daki görevini halen sürdürüp sürdürmediği bilinmiyor.

İYİ PARTİLİ İSİM DUYURDU

THY’ye ilişkin yayınladığı belge ve haberlerle dikkat çeken İYİ Parti İBB Meclis Üyesi Ali Kıdık da Fuçu’nun atanmasını, “Türk Hava Yolları iştiraki TGS’nin insan kaynaklarının başına TÜGVA koordinatörlerinden Emrullah Fuçu getirildi” ifadesiyle duyurdu.

TÜGVA GÜNDEMDE

Geçen günlerde İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne (İBB) bağlı zabıta ekipleri bir önceki Şehir Hatları yönetimince Türkiye Gençlik Vakfı’na (TÜGVA) kiralanan Büyükada İskelesi’nin üst bölümünü tahliye etmek istemiş, bu duruma polis izin vermemişti. İBB, TÜGVA’nın iskelenin üst kısmını başka şahıslara kiraladığını açıklamıştı. Bugün ise TÜGVA’nın çeşitli atama listeleri hazırladığı ve devlette kadrolaşma sağladığı aktarıldı.

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X