Türkiye ile Kongo Demokratik Cumhuriyeti eğitim alanında iş birliğinde

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer ile Kongo Demokratik Cumhuriyeti İlk, Orta ve Teknik Eğitim Bakanı Tony Mwaba Kazadi, iki ülke arasında müzakere edilen eğitim alanında iş birliği anlaşmasını imzaladı.

Türkiye ile Kongo Demokratik Cumhuriyeti eğitim alanında iş birliğinde
İstanbul Valiliği’nde düzenlenen törende konuşan Milli Eğitim Bakanı Özer, 3. Türkiye-Afrika Ortaklık Zirvesi’ndeki görüşmenin ardından Bakan Kazadi’yi yeniden Türkiye’de ağırlamaktan mutluluk duyduğunu belirterek, iki ülke arasındaki eğitim ilişkilerini daha ileri boyuta taşımak istediklerini kaydetti.

Özer, Türkiye’nin mesleki ve teknik eğitim alanında ciddi bir atılım yaptığını ve bu kapsamda tecrübelerini Kongo Demokratik Cumhuriyeti ile paylaşmaya hazır olduğunu söyledi.

İmzalanan anlaşmayla iki ülke arasında eğitim alanında bilgi, belge ve bilimsel yayınların değişimi, eğitim ve öğretim alanındaki iyi uygulamalar, mesleki ve teknik eğitimde tecrübe paylaşımı ve ortak araştırma faaliyetlerinin yürütülmesi gibi çalışmalar yapılacak.

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X