Vali Canbolat, Bursa’nın LGS şampiyonlarını kutladı

Bursa Valisi Yakup Canbolat, bu yıl Liselere Geçiş Sınavı’nda (LGS) toplam 90 soruyu da doğru cevaplandırarak 500 tam puan alan öğrencileri makamında kabul etti. Bursa’nın gururu olan öğrencileri tebrik eden Vali Canbolat, öğrencilerin başarılarının devamını diledi.

Vali Canbolat, Bursa’nın LGS şampiyonlarını kutladı

Geçtiğimiz günlerde sonuçları açıklanan LGS’de Türkiye şampiyonu olan öğrenciler, Vali Canbolat’ı ziyaret etti. İl Milli Eğitim Müdürü Serkan Gür’ün de hazır bulunduğu görüşmeye öğrencilerin yanı sıra mezun oldukları okulların yöneticileri de katıldı.

Görüşmeyle ilgili bilgi veren Kültür Okulları Yönetim Kurulu Başkanı Zafer Bulut, Bursa’dan 7 öğrencinin 500 tam puan aldığını belirterek, “Öğrencilerimizden ikisi devlet okullarından, beşi ise özel okullardan. Özel Bursa Kültür Okulları’nın iki öğrencisi; Nurhayat İnci Karasu ve Mehmet Emre Uzun da şampiyonlar arasında. Tüm öğrencilerimizi ve öğretmenlerini tebrik ediyoruz. Bursa’nın gururu oldular” dedi.

Vali Canbolat’ın, başarılarından dolayı öğrencileri tebrik ettiğini ifade eden Bulut, “Sayın Valimiz, öğrencilere Bursa’mıza ve ülkemize değer katacak daha nice başarılar temennisinde bulundu. Kabullerinden dolayı kendisine teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

Zafer Bulut, bu yıl 20. kuruluş yıldönümünü kutlayacak olan Özel Bursa Kültür Okulları’nda 242  8. sınıf öğrencisinin LGS sınavına girdiğini, bu öğrencilerden 30’unun yüzde 1’lik dilime, 43’ünün yüzde 2’lik dilime ve 54’ünün yüzde 3’lük dilime girdiğini sözlerine ekledi.

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X